Кожен з нас хоча б один раз в житті стикався або використовував ці «олії».  А чи знаєте Ви, що з даних культур олію отримати неможливо, тому що  вони не є "олійними"?

Як же так?  Що ж пропонують нам виробники під виглядом цих олій?  Нічого кримінального, насправді.  Під виглядом цих олій нам пропоную олійний екстракт (мацерат, інфуз) ягід обліпихи, або квітів календули, або кореня лопуха.

Як отримують такий екстракт?  Беруть найдешевшу олію (соєву або соняшникову, найчастіше) і заливають і настоюють сировину.  Цей процес і називається екстракцією або мацерацією.  Отриманий в результаті продукт розливають в тару і продають під виглядом і назвою вищевказаних «олій».

Лайфхак: все те ж саме Ви можете виконати вдома самостійно, але використовуючи вже більш якісні, дорогі і корисні олії.  Наприклад, олія жожоба, оливки або мигдалю.  Заливаєте подрібнене сухе сировину олією так, щоб масло на 1 см було вище, ніж сировина.  Залишаєте в теплому темному місці на 3 тижні, проціджують через марлю і користуєтеся.  І користі буде більше, і ціна приємніше.