Виділення себуму є нормальним процесом.

Але інша справа, коли виділення відбувається занадто активно. Жирне волосся виглядає не тільки неохайно, але також може стати причиною випадання волосся. Шкірне сало закупорює пори і не дозволяє клітинам шкіри дихати. В результаті погіршується мікроциркуляція і живлення волосяних цибулин.

❔Чому волосся стає жирним?

1️⃣Занадто часте миття волосся

Намагаючись заповнити втрату жиру (який ми старанно змиваємо, але який корисний, щоб захищати волосся від висихання та зволожувати його), шкіра виділяє його ще більше. У результаті волосся стає брудним вже до вечора, а то і до обідньої перерви.

2️⃣Шампуні з агресивними компонентами

"Мій шампунь не такий, я купила його в аптеці (фірмовому магазині)". На жаль, це не гарантія, що шампунь не міститиме таких агресивних сульфатів, як sodium lauryl sulfate або laureth sulfate. Саме ці ПАР найчастіше стають причиною зайвого вироблення себуму і, як наслідок, жирної шкіри голови.

3️⃣Генетика та гормони

Волосся може швидко жирніти через гормональні зміни в організмі: наприклад, на тлі підліткових гормональних сплесків або внаслідок вагітності. Як тільки гормональна буря вщухне, проблема піде сама собою.

☝️Як вибрати правильний догляд?

✅Ідеальний варіант – це шампунь для жирної шкіри голови. Такі засоби, як правило, містять спеціальні компоненти, що регулюють виділення себуму. Наприклад:

- ефірні олії м'яти та лимона

- морську сіль

- кропиву

- шавлію

- ним

- глину

✅Рекомендується мити голову не менше 2-3 разів на тиждень, використовуючи спеціальний шампунь для жирного волосся.