У нас досить часто запитують, чим відрізняється нічний крем від денного і чи є різниця між цими двома засобами. Звичайно є! І головні параметри, які має сенс порівняти — це текстура, інгредієнти та захист від ультрафіолетових променів.

Основні відмінності денного крему від нічного: у чому різниця?

Завдання денного крему – активувати природний захист шкіри та сформувати захисний бар’єр у тому числі від ультрафіолету. Він може бути базою для використання декоративної косметики.

Завдання нічного крему – глибоко зволожити та наситити корисними компонентами шкіру під час сну. Вночі у шкірі посилюється метаболізм та вона більше вбирає поживних речовин, тому це ідеальні умови, аби змастити обличчя шаром нічного крему. 

Cклад

У складі денних кремів можна зустріти такі активні компоненти: - Гіалуронову кислоту - Кераміди - Сечовину - Молочну кислоту - Олії - Антиоксиданти Ці компоненти часто входять й до складу нічних кремів, але у вищій концентрації. Крім того, нічні засоби для шкіри можуть містити інгредієнти, що відлущують, стимулюють оновлення шкіри.

Текстура

Денні креми, як правило, легші за консистенцією, текстурою та швидко вбираються, що дозволяє після їх використання наносити декоративну косметику. Нічні креми можуть бути щільніші. Вся справа в завданнях нічного крему, а серед них: - відновлення шкіри; - антивікова дія; - відновлення тонусу та регенерація клітин; - відлущування; - покращення мікроциркуляції; - стимулювання вироблення колагену.

Правила використання

Денний крем

Наносять вранці після очищення шкіри. Якщо в ньому немає сонцезахисного фактора, є сенс скористатися сонцезахисним засобом або тональним кремом з SPF.

Нічний крем

Виходячи з біоритмів вважається, що оптимальний час для вечірнього догляду та застосування нічного крему – з 20.00 до 21.00. Саме тоді шкіра найбільш сприйнятлива до дії активних компонентів. Головне, щоб ви наносили крем за 1,5-2 години до сну. В іншому випадку можна спровокувати ранкові набряки.

Чи можна використовувати денний крем замість нічного і навпаки?

Суворих обмежень немає, адже існують універсальні креми, які можна використовувати як вдень, так і як нічний засіб. Що ж стосується саме денних і нічних кремів, то краще чітко дотримуватися інструкцій. Адже ні до чого вночі захищати шкіру від ультрафіолету, а вдень наносити засіб із щільною текстурою, який не спрацюється з макіяжем. Але якщо трапився форс-мажор і нічого, крім денного крему, під рукою не виявилося, то ніякої біди не буде, якщо ви нанесете його на ніч. Головне, щоб це не стало традицією.