☝️Фактори, які впливають

☑️Тип шкіри
Власниці жирної та комбінованої шкіри, зазвичай частіше скаржаться на розширені пори. Все через те, що ці типи шкіри потребують виведення більшої кількості себуму.

☑️Вікові зміни
Кількість колагену та еластину в шкірі з віком зменшується, вона стає більш в’ялою та розтягується – внаслідок цього пори стають більш помітними та розширеними.

☑️Неправильний догляд
Використання жирної косметики, яка закупорює пори, надмірне застосування підсушуючих засобів на основі спирту тощо. Використовуйте догляд, який розроблений саме для вашого типу шкіри та ваших запитів.

☑️Неефективне очищення
Нехтування якісним очищенням шкіри перед сном та регулярною делікатною ексфоліацією веде до забиття пор. Внаслідок цього залишки забруднень та мертві клітини заповнюють та розширюють пори.

☑️Також впливає - перебування на сонці, акне, неправильне харчування, спадковість та гормональний дисбаланс.

✅Як та чим боротися?

1️⃣Очищення шкіри
Регулярне очищення шкіри допомагає видаляти забруднення та зайвий жир з пор, що може запобігти їх розширенню. Рекомендується використовувати очищувачі з саліциловою кислотою.

2️⃣Ексфоліація
Допомагає видалити ороговілу шкіру та зменшити розмір пор. Рекомендується використовувати м'які ексфоліанти, такі як Альфа-гідроксикислоти кислоти (АНА).

3️⃣Застосування масок
Застосування масок допоможе звузити пори та покращити стан шкіри. Рекомендується використовувати маски у складі яких є глини, вугілля або АНА-кислоти.

4️⃣Застосування зволожуючих засобів
Радимо не пропускати щоденне зволоження та живлення обличчя. Для цього можуть підійти легкі текстури, які не забивають пори та не залишають на шкірі відчуття жирності.

5️⃣Використання ретиноїдів
Ретиноїди є похідними від вітаміну А і вони можуть допомогти зменшити розмір пор шляхом покращення регенерації шкіри та зменшення вироблення себуму.