Перший сульфатний шампунь з'явився в 1930 році, і був розроблений компанією Procter & Gamble. З тих пір склад шампуню майже не змінився. Плюс для компаній в додаванні сульфатів - низькі витрати і ціна.

Навіщо використовують сульфати в шампунях?

1. Низька ціна.

2. Дають багато піни.

3. Вимивають "до скрипу".

Сульфати ефективно змивають лаки для волосся, пінки і муси для укладання, пошкоджуючи при цьому захисний шар волосини. Після застосування таких шампунів волосся втрачає блиск і пружність, кінчики січуться, шкіра голови стає сухою. При постійному застосуванні шампунів з'являється лупа, подразнення шкіри голови, посилюється випадіння волосся, волосся швидше жирніє.

Найпопулярніші сульфати:

🛑 SLS (лаурилсульфат натрію). Найдешевший, самий агресивний, а тому найнебезпечніший серед своїх побратимів.

🛑 SLES (лауретсульфат натрію). Більш спокійний сульфат, ніж SLS. Але відмиває шкіру так само, «до скрипу».

🛑 ALS і ALES - (лаурилсульфат і лауретсульфат амонію). Сульфати, з якими точно не варто зв'язуватися. Агресивні канцерогени легко проникають в організм через шкіру.

Навколишнє середовище теж страждає від використання сульфатів. Лаурилсульфат (SLS) визнаний токсичним для водної фауни. Це означає: кожен з нас, змиваючи шампунь або стираючи сульфатним порошком, відправляє ПАР прямо у водойму.

Який вихід?

Використання безсульфатних засобів, в т.ч. шампунів. На щастя, все більше компаній розробляють і використовують в своїх формулах безпечні альтернативи сульфатів. А далі - вибір за споживачами.