Почнемо з того, що "чорні цятки" - побутова назва, а насправді правильно їх називати відкритими комедонами, які з'являються в результаті скупчення себума і ороговілих клітин шкіри в порах або біля волосяних фолікулів.  Через те що в Т-зоні в принципі більше сальних залоз, ніж на решті тіла, чорні точки з'являються саме там.

Під впливом повітря закупорена пора забарвлюється в чорний колір: відбувається так званий процес окислення.  Від нього потерпає шкіра будь-якого типу, особливо комбінована і жирна.

Перший і найважливіший крок по боротьбі з чорними цятками - зняття макіяжу і щоденне очищення шкіри два рази в день: вранці і ввечері.  Ця процедура має першорядне значення: вона дозволяє видалити забруднення, що зібралися в протягом дня або ночі, очистити пори і зменшити їх закупорювання.  На допомогу вам прийдуть гідрофільні олії, які ефективно розчиняють вміст забитої пори.  І не забувайте змивати гидрофильну олію м'якою очищаючою пінкою, інакше можна отримати зворотний ефект.

Які компоненти шукати в косметичних засобах від "чорних цяток"?

1. Кислоти: АHA (фруктові) і ВНА (рослинна саліцилова).  Можуть входити до складу пінок, тоніків, масок, сироваток і кремів.
2. Глини: відмінно вичищають бруд із забитих пор.  Можуть бути в складах масок або убтанов.
3. Цинк.  Оксид цинку часто використовується як антисептик при шкірних захворюваннях, в тому числі і акне.  Може входити до складу масок і кремів (в тому числі, Санскрін).
4. Сірка: звужує пори, видаляє ороговілий шар епідермісу і має протизапальний ефект.
5. Екстракти: зеленого чаю, гінкго білоба.

І не забуваємо про те, що таку шкіру важливо зволожувати на щоденній основі.  Це знизить вироблення себума і зменшить кількість закупорених пір.  Найбільш ефективно цю проблему вирішують зволожуючі сироватки.