Чому виникають пігментні плями?

Появу пігментних плям спричиняє високий рівень меланіну — природнього пігменту, завдяки якому волосся, очі та шкіра мають колір. Надлишок меланіну може бути зумовлений кількома факторами:

1. Гормональний - коли естроген підіймається вище норми, це може спровокувати потемніння великих ділянок шкіри. Ось чому багато жінок помічають появу темних плям на шкірі під час вагітності чи при інших змінах гормонального фону.
2. Постзапальна гіперпігментація – це те, що інколи виникає після загоєння рани від прища чи укусу комахи. Це природна реакція шкіри на будь-яку травму, яка викликає запалення.
3. "Вікові плями" - цей вид гіперпігментації спровокований сонячним пошкодженням. Часто трапляється, що шкода від сонячних променів, отримана у 20 років, відгукується в 30 чи 40 років. Саме тому потрібно з раннього віку користуватися сонцезахисним кремом.
4. Проблеми в шлунково-кишковому тракті теж можуть відображатися на пігментації шкіри. Суворі дієти призводять до дефіциту міді й заліза, що позначається на кольорі обличчя. А жовтуватий відтінок шкіри може говорити про захворювання печінки чи жовчного міхура.

☝Як позбутися пігментних плям?
Метод виведення пігментних плям залежить від їхнього походження, розміру й інтенсивності забарвлення. У боротьбі з пігментними плямами ефективні спеціальні косметичні засоби від пігментних плям та професійне лікування.

❤️ З пігментними плямами добре впорається інтенсивна сироватка або освітлюючий крем проти пігментних плям, що містить такі компоненти:
- вітамін С в стабільному вигляді (краще в ліпосомах)
- ферулова кіслота
- ресвератрол
-ніацинамід
- альфа Арбутин

💧Альфа-гідроксикислоти також чудово борються з гіперпігментацією. При місцевому поверхневому застосуванні вони м’яко розщеплюють зв’язки, які утримують мертві клітини на поверхні шкіри. Обирайте засоби у вигляді сироваток, пінок для вмивання, тоніків, масок та кремів з АНА.